Techninė apžiūra

Techninė apžiūra: ką svarbu žinoti?

Dažnam vairuotojui techninė apžiūra tampa tikru galvos skausmu. Neretai baiminamasi, kad nepavyks jos praeiti, o automobilio remontas kainuos tikrai nepigiai. Jei techninei apžiūrai yra tinkamai pasiruošiama, tokiu atveju nesklandumų galima išvengti, ir tai gali padėti sutaupyti laiko, nes apžiūrą neteks atlikti pakartotinai.

Kaip atliekama techninė apžiūra?

Apžiūros metu yra vertinama, ar stabdžių sistema veikia tinkamai (tam yra naudojama speciali įranga). Taip pat yra vertinama, ar artimosios ir tolimosios šviesos pakankamai apšviečia kelią, kad būtų galima užtikrinti eismo saugumą. Šiuos parametrus galima patikrinti dar prieš vykstant į techninę apžiūrą – paprasčiausiai galite užsukti į bet kurį autoservisą, kuriame bus atliekama apžiūra. Taip pat yra tikrinama, ar korozija nėra pažeidusi automobilio dugno, vertinama padangų būklė, tikrinama važiuoklė ir jos mechanizmai. Taip pat yra svarbu ir tai, koks yra išmetamųjų dujų kiekis – jis yra griežtai kontroliuojamas. Patikrinus įvairias automobilio dalis yra pateikiama ataskaita ir išvados, ar automobilis atitinka nustatytus reikalavimus. Jei buvo nustatyta tam tikrų trūkumų, svarbu juos kuo greičiau pašalinti, ir tuomet atlikti pakartotiną apžiūrą.  Viskas vyks kur kas sklandžiau ir greičiau, jei techninei apžiūrai tinkamai pasiruošite – kai kuriuos dalykus galite atlikti ir patys.

Technine apziura

Kaip pasiruošti techninei apžiūrai?

Jei dar tik vyksite atlikti , arba ji bus atlikta pakartotinai, svarbu įsitikinti, ar tam tikri automobilio elementai yra tinkami ir tvarkingi. Taigi, atlikite šiuos dalykus:

  • Patikrinkite, ar veikia automobilio langų valytuvai bei langų plovikliai;
  • Įsitikinkite, kad akumuliatorius yra pritvirtintas;
  • Patikrinkite, ar veikia žibintai ir jų indikatoriai;
  • Įsitikinkite, kad padangų protektoriaus rašto gylis yra tinkamas (mažesnis nei 1,6 mm vasaros metu, mažesnis nei 3 mm žiemos metu);
  • Įsitikinkite, kad veikia garso signalas;
  • Patikrinkite veidrodėlį;
  • Patikrinkite, ar yra visi saugos diržai, vaistinėlė ir gesintuvas;
  • Taip pat patikrinkite padangų slėgį.

Jei baiminatės, kad nepavyks taip sklandžiai kaip norėtųsi, pirmiausia galite nuvykti į autoservisą, kuriame bus patikrinama automobilio būklė ir pateikiamos rekomendacijos, ką vertėtų taisyti. Tai gali padėti sutaupyti laiko – jei automobilis bus tvarkingas, techninės apžiūros neteks atlikti pakartotinai.